Een big vliegt uit - Batpig 1

14,99

een-big-vliegt-uit - boekpakket middenbouw stripboeken

Hilarische graphic novel boordevol bizarre tekeningen en leuke woordgrappen voor kinderen vanaf 7 jaar.
Gary Yorkshire is een doorsnee, donzig roze varken dat dol is op lekkere sandwiches, videogames, modderbaden en rondhangen met zijn vrienden Carl de vis en Brooklyn de vleermuis. Tot hij op een dag door een radioactieve vleermuis gebeten wordt en krachten krijgt waar hij nooit van had kunnen dromen! Geïnspireerd door zijn eigen superheldenstrips besluit Gary dat hij zijn krachten voor het goede zal gebruiken en wordt hij – tromgeroffel – Batpig! Nu heeft hij alleen nog een goede Batpigslogan nodig, een elastisch kostuum dat zijn billen beter uit doet komen… en misschien wat advies over hoe je superschurken kunt verslaan?

Batpig is een supergrappige graphic novel met een volhardende supervarkenheld die moedig vecht voor gerechtigheid… en tussendoor nog steeds modderbaden neemt en lekkere broodjes eet.

Van de auteur van Knipoog, waarin Batpig ook een klein rolletje speelt
Humoristische en originele graphic novel met een onvergetelijke held in de hoofdrol
Voor fans van Dav Pilkeys Dogman en Kapitein onderbroek

Recensie

Alle pakketten zijn zorgvuldig samengesteld door onze redactie in samenwerking met ons boekenpanel.

Hoe zou het zijn als varkens kunnen vliegen? Als het varken Harrie gebeten wordt door vleermuis Barbara gebeurt er iets geks!

‘Ik voel me raar, je hebt toch geen hondsdolheid?
Nee, en zoiets vraag je niet aan een vleermuis.
Terwijl hij zogenaamd huiswerk deed ging Harrie heel even liggen, maar hij sliep totdat het donker was.
Vreemde piepsnurkjes.
Daarna was hij de hele nacht klaarwakker!
Wat gebeurt er met me? Ben ik soms een nachtdier aan het worden?
Nachtelijk ontbijt, gebakken piepers.’

Al gauw blijkt dat Harrie niet zomaar een varken meer is, maar een varken met superkrachten. Zo kan hij ineens vliegen en blijkt later in het boek regelmatig wat hij nog meer kan. Harrie deelt zijn geheim met Barbara, zij leert hem ook vliegen. Maar hun geheim houden ze nog even stil en delen ze vooral niet met Kees de vis, die kan namelijk geen geheimen bewaren. Maar of dat nou zo goed is voor de vriendschap?

Zoals in elk verhaal met een superheld, is hier natuurlijk ook een slechterik. Maar wie is die slechterik? De Flashbacks in het verhaal zorgen ervoor dat je erachter komt hoe het toch komt dat Batpig nu dus op de kop aan een vuurpijl hangt, die bijna op de aarde neerkomt. Zal dit nog goedkomen?

Zo halverwege het boek lijkt het verhaal op z’n einde, of toch niet? Ineens is daar een tussendoor verhaal over Barbara en Kees, waarna je nog heerlijk kunt genieten van een tweede verhaal over Batpig en de vleesvrouw. Wat heeft deze slechterik in petto voor onze superheld Batpig? En hoe kan Batpig de wereld redden als hij eigenlijk op zijn neefje Mervin moet passen?

Een BATPIG boek – Een big vliegt uit is een stripboek geschikt voor kinderen vanaf groep 5 om zelf te lezen. Het leest vlot weg, met niet al te veel tekst per bladzijde. Het lettertype moet wel passen bij het kind, alles is in hoofdletters geschreven. Het vlotte verhaal, de twee losse verhalen en de leuke illustraties maken dat dit boek geschikt kan zijn voor moeilijke lezers.